Ateliér Hlavina predstavuje svoje S.N.Y.

V piatok 16. 10. 2015 sa od 17:00 v Sklenenom pavilóne parku kaštieľa v Čereňanoch uskutočnila vernisáž výstavy S.N.Y. Prítomní boli všetci traja autori, ktorí svoje diela v tomto priestore prezentujú. Viera Žáková, ktorá za Ateliér Hlavina umelcov oslovila, v spolupráci s nimi vystavené obrazy vybrala a samotnú výstavu pripravila,  predstavila umelcov a vyzvala ich, aby seba a svoju tvorbu priblížili aj sami.

Slova sa postupne ujali Jan Svoboda, podľa vlastných slov „malíř z Radňovic“, ktorý ozrejmil dôvody, kvôli ktorým prešiel od konkrétnej, k abstraktnej maľbe. Po ňom o svojej tvorbe a o metóde svojej maliarskej techniky a la prima prehovoril Tibor Nagy (Rimavská Sobota). Podnetne o svojich typografiou a krásou písma inšpirovaných grafikách rozprával aj Vladimir Yurkovic (Malacky).

Atelier Hlavina

Vďaka vnímavému a vystavenými dielami zaujatému publiku sa otvorenie výstavy preklopilo do svojej neformálnej časti. Výtvarníci i hostia Ateliéru Hlavina a Kaštieľa Čereňany, ktorý sa postaral o posilnenie tela, sa nebadane vnorili do horlivých debát o vystavených výtvarných dielach a tvorbe prezentovaných autorov. Za zmienku stojí predovšetkým zistenie, že práve rôznorodosť autorských prístupov a vystavených diel boli motorom plnokrvného zážitku z výstavy aj zo stretnutia s tvorcami.

Autorom fotografií je pán Karol Korec.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *