FARBY DANIELA BIDELNICU

Tak zasa raz som bol obdarený pohodou a krásou farieb. Pozvánka na výstavu umelca pána Bidelnicu ma naozaj potešila, pretože výstava s názvom „Svetlá a tiene“ prebúdzala vo mne očakávania pekného zážitku. Príjemné zvítanie sa s p. umelcom a jeho pani manželkou a potom hneď do výstavných priestorov.

Daniel Bidelnica: Svetlá a tiene, vernisáž
Daniel Bidelnica: Svetlá a tiene, vernisáž

Farebnosť bola hlavným atribútom obrazov pána Bidelnicu. A takto na sklonku jari a na pokraji leta to bolo o to príjemnejšie. Jar či leto, obe ročné obdobia sú charakteristické farebnosťou. Z literatúry som sa dočítal, že vraj sloboda je svetlo,… ale to sa dá chápať aj spätne, že svetlo je sloboda. Názov výstavy teda priamo súvisí s osobnosťou pána Bidelnicu, pretože spája tvorivé napätie stvárnené na svojich obrazoch s tým čo zažil a to sú jeho cesty po celom svete. A dielo, ktoré som mal možnosť si prezrieť s tým priamo korešponduje. To dokáže naozaj len človek, ktorý vie precítiť zážitok a dať ho „na papier“, aby ho tak ponúkol ďalej a obohatil tak aj diváka o pekný zážitok. A presne toto sa prihodilo mne.

Daniel Bidelnica: Svetlá a tiene, vernisáž
Daniel Bidelnica: Svetlá a tiene, vernisáž

V príjemnej atmosfére hudobnej produkcie Adrieny Bartošovej a pri chutnom pohostení reštaurácie p. Fila Afrodita som mohol v debate s priaznivcami umelcovho diela prediskutovať ako ja laik, ale človek s vnemom pre krásu, pozerám na Svetlá a tiene. Odchádzal som obohatený svetlom z obrazov a všetky trable toho dňa boli zatienené. Kiež by mi tak bolo vždy.

             Ďakujem ateliéru Hlavina, „kráča“ významnými krokmi naprieč umeleckým spektrom. Gratulujem!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *