NAJFAREBNEJŠIA VERNISÁŽ ATELIÉRU HLAVINA

Výborný termín. Malé jubileum. A množstvo farieb v podaní výrazného umelca.

Niektoré udalosti vznikajú náhodou – a na iné sa čaká roky. Tak ako si Daniel Bidelnica povedal, že raz pripraví výstavu v Čereňanoch a tesne po jeho šesťdesiatke sa mu to vyplnilo. Nemohol si vybrať lepší čas ako na konci mája, kedy je záhrada Kaštieľa Čereňany v plnom rozkvete a vo vnútorných priestoroch sa hemžili ešte plnšie farebné obrazy.

Vernisáž výstavy: Svetlá a tiene, Daniel Bidelnica
Vernisáž výstavy: Svetlá a tiene, Daniel Bidelnica

Daniel Bidelnica je na Slovensku pojem a dokáže premaľovať obyčajnú kotolňu na pestrú stavbu. Auto sa pod jeho farbami mení z bežnej tuctovej výroby na jedinečný originál. A cestuje po celom svete, jeho výstavy na Slovensku sú miešané s vystúpeniami tvorby v Ázii či Afrike. Čo je dôležitejšie, je to artista etablovaný už celé desaťročia, takže keď si v jeho knihe pozriete staršie kúsky s podpisom Bidelnica ’84, nejeden pozorovateľ zistí, že tvorí dlhšie ako sú jeho diváci a návštevníci na svete.

Jeho tvorba sa mení a vernisáž odkryla variabilnú prehliadku z viacerých fáz a výrazné posledné kúsky. Signifikantný farebný svet prezentuje naplno na menších i väčších dielach, pričom výstave dominuje práve titulný obraz Svetlá a tiene. Je to majestátny obraz, ktorý si môžete nechať na koniec či vstrebať hneď na začiatku, no určite si ho vychutnajte. Rovnako ako aj sériu ďalších, pričom spoločný menovateľ je jasný: farby, farby, farby, aké nemá takmer nikto iný.

Vernisáž výstavy: Svetlá a tiene, Daniel Bidelnica
Vernisáž výstavy: Svetlá a tiene, Daniel Bidelnica

Vernisáž 26. mája 2017 odštartovala výstavu v rovnako pestrom štýle ako prezentuje samotný autor. Jej solídne tempo udržalo návštevníkov v pozornosti sprievodnom slove, kultúrnej časti a najmä počas komentovanej prehliadky samotného autora. Bol to nefalšovaný zážitok, ktorý prvému návštevníkovi ešte lepšie umožní preniknúť k tvorbe umelca.

Výstava Svetlá a tiene je aktuálne za prvou polovicou a stále máte necelé dva týždne na jej návštevu, takže by ste ju rozhodne nemali vynechať pri návšteve Čerenian alebo sprievodnom výlete v okolí.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *