Nová výstava a opäť spolu s umelcom pre Plamienok!

Už onedlho sa bude v Galérii Michalský dvor konať vernisáž výstavy abstraktných obrazov Jana Svobodu, výtvarníka z Českej republiky. Výstava nesie názov I BA 17, je to trošku hádanka a má niekoľko významov, ale najdôležitejšie posolstvo toho názvu je v tom, že prezentované diela vznikli výhradne v roku 2017. A to je iba zdanlivo dôležitá informácia pre tých priaznivcov Atelieru Hlavina, ktorí boli našimi hosťami aj na Piešťanskej výstave Jana Svobodu. Pretože jeho tvorba sa opäť raz posunula ďalej a jeho obrazy sú opäť iné…

Výstavu sme pripravili spolu s Janem Svobodou v priestoroch Galérie Michalský dvor a pokračujeme tak v prezentovaní tohto nepochybne skvelého výtvarníka Slovenskému publiku. Prvý krát sme spolupracovali a pripravili sme prezentáciu jeho práce v rámci výstavy S.N.Y., na jeseň roku 2015 v Sklenenom pavilóne parku Kaštieľa v Čereňanoch ( fotoreport ). Presne o rok neskôr, v novembri 2016, vystavoval svoje diela v Galérii Piešťanského Domu umenia na samostatnej výstave, ktorú sme nazvali HLEDÁNÍ ( fotoreport ). No a v tomto roku to budú hneď dve výstavy najskôr v máji v Bratislave, už spomínaná I BA 17. A počas letných prázdnin začiatkom augusta bude mať Jan Svoboda vernisáž výstavy v Tvrdošínskej Artgalérii Schurger, názov a koncepcia tejto výstavy je vo fáze prípravy, ale opäť sa budeme snažiť o to aby bol divák príjemne vedený meditatívnou cestou Janových farebných polí.

Atelier Hlavina

Už sa stáva tradíciou, že vernisáže pripravované našou online Galériou Atelier Hlavina majú charitatívny rozmer. Ako bola napríklad aj vernisáž výstavy ODRAZY, kde vystavoval svoje diela Pavol Hammel, ktorý tiež venoval obraz na charitatívny predaj ( Odrazy slnka duše a dobročinnosti ). A preto som naozaj rada, že aj v rámci vernisáže výstavy I BA 17 sa uskutoční nielen dobrovoľná finančná zbierka pre neziskovú organizáciu Plamienok, ale opäť aj benefičný predaj obrazu s názvom „BÍLÁ, ZELENÁ, BÍLÁ“, ktorý  autor, spolu s galériou Atelier Hlavina, venoval v prospech tejto nepochybne veľmi dôležitej organizácie.

Atelier Hlavina

Mnohí možno nevedia, že nezisková organizácia Plamienok je detský mobilný hospic, ktorý ponúka nevyliečiteľne chorým deťom možnosť prežiť život v kruhu svojich najbližších. Pracovníci z Plamienku navštevujú deti v terminálnom štádiu choroby priamo doma, poskytujú im 24 hodín denne a bezplatne paliatívnu liečbu a starostlivosť v domácom prostredí. Sprevádzajú dieťa, jeho rodičov a súrodencov po jednej z najťažších ciest na akej sa môžu ocitnúť a umožňujú im prežiť tých pár vzácnych chvíľ spolu a doma.

Atelier Hlavina
Atelier Hlavina

Obraz „BÍLÁ, ZELENÁ, BÍLÁ“, ktorý Jan Svoboda venoval na benefičný predaj, tak ako jeho všetky súčasné diela, má kontemplačný charakter a vyznačuje sa pokojom, je založený na citovom pôsobení farby a štruktúry. A v prípade, že by ste sa chceli podieľať na pomoci neziskovej organizácii Plamienok formou kúpy a následného vlastníctva tohto obrazu, kontaktujte ma mailom, alebo telefonicky.

Vernisáž výstavy I BA 17 sa bude konať 4.5.2017 o 17:00 hodine v Galérii Michalský dvor v Bratislave (už je Vám možno jasnejšie aj to oddelené BA v názve výstavy). Hudobným hosťom bude Slovenská pesničkárka Mirka Miškechová. Spolu s autorom obrazov budeme veľmi radi, ak si nájdete čas a stretneme sa pri pekných výtvarných dielach, príjemnej hudbe a súčasne svojou účasťou podporíme myšlienku charitatívnej pomoci v historickom prostredí Galérie Michalský dvor na Michalskej ulici č.3, ktorá je súčasťou základov Jasenákovho paláca z 15. storočia.

Výstava I BA 17 potrvá do 4.6.2017 a bude sprístupnená denne okrem pondelku a štátnych sviatkov v Galérii Michalský dvor v čase od 13:00 do 17:00 hodiny.
Ste vítaní!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *