Ohlasy na vernisáž výstavy ROVINY

Prvý jesenný deň…neskoré popoludnie, príjemne slnečno a prostredie kaštieľa v Čereňanoch ako z rozprávky. Tak v tejto atmosfére som sa ocitol aj s manželkou a bolo nám fajn.

Lenže ku koloritu samozrejme neodmysliteľne patril človek, výtvarník, pre ktorého celá akcia bola pripravená. Ateliér Hlavina organizoval vernisáž výstavy „Roviny“ výtvarníka, pána Hieronýma Balka. On sám nás uvítal milým, zároveň vtipným slovom ako som neskôr zistil že je jeho osobe dané. Nepriamo nás vtiahol do výstavných priestorov obrazov, asambláží a plastík kde sme pochopili nielen spôsob jeho myslenia veselého ducha ale aj veľkú invenciu, pretože pozerá na svet otvorenými očami aj dušou. Tak sa mi prihodilo, že som sa s pánom Hieronýmom aj osobne spoznal, vďaka organizátorke, kurátorke a majiteľke galérie Hlavina,…pani Žákovej…veľmi príjemné.

Atelier Hlavina

Vďaka za pohodové prežitie prvého jesenného večera milá Vierka, príjemné s užitočným sa nám naplnilo, príjemné prostredie s výtvarným poučením a nesmiem zabudnúť spomenúť, s bohatým pohostením v hudobnom podfarbení sláčikového kvarteta…milé, krásne, zábavné….ďakujeme pani Vierka, Vaše snaženie v práci s galériou naberá rozmer dôležitého miesta v našom kultúrnom svete.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *