Picasso, Warhol, Haring a Schiele spolu na London Art Fair

Londýnske Business Design Centre v Islingtone v druhej polovici januára, od 18.1. do 22.1. hostilo famózny festival moderného umenia London Art Fair. Nádherná historická hala hostila viac ako 125 starostlivo vybratých galérií primárne z Veľkej Británie ale tiež niekoľko zahraničných, ktoré na 29. ročníku tohoto sviatku moderného umenia  predstavili najlepšie kúsky zo svojich zbierok. London Art Fair každoročne v januári  štartuje „umelecký rok“.

Atelier Hlavina

Aj tohtoročný veľtrh poskytol jedinečné a  príjemné prostredie pre zberateľov všetkých úrovní – od tých, ktorí sú tvorcami zbierok až po tých, ktorí chceli kúpiť svoj prvý kus. Je to tiež fantastické miesto kde sa dá dozvedieť veľa o novinkách v modernom umení, s programom zahŕňajúcom rokovania, prednášky a interaktívne podujatia. Galérie predstavili to najlepšie z moderného umenia za obdobie od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. Inštalácie zahŕňali všetko od fotografií, sôch, malieb až po keramickú tvorbu. Kurátori akcie starostlivo vyberali diela pri ktorých bolo jasné , že majú ambíciu a ukázalo sa, že aj schopnosť nadchnúť milovníkov umenia všetkých chutí, skúsených aj začiatočníkov.

Atelier Hlavina

Aj samotní organizátori o podujatí hovoria že, silný marketing a kľúčové partnerstvá zaisťujú stály prísun návštevníkov a  cielených zberateľov pre nimi pozvané vystavujúce galérie. Návštevníci často patria medzi významných zberateľov a zástupcov verejných a súkromných inštitúcií – múzeí, galérií a firemných zbierok – spolu s dobre informovanými návštevníkmi, ktorí na tomto veľtrhu pravidelne nakupujú.

Súčasťou veľtrhu bolo množstvo sprievodných podujatí. Okrem iného počas celého trvania veľtrhu prebiehali mohutne promované sekcie Art Projects a Photo 50. Art Projects na pomerne veľkej výstavnej ploche dal priestor začínajúcim umelcom a performerom  z rôznych krajín. Okrem mladých umelcov z Veľkej Británie dostali priestor aj umelci z Grécka, Nemecka, Japonska, Francúzska, Južnej Kórei a Zimbabwe. Zaujímavosťou pre rok 2017 bolo zahrnutie inštalácie large-scale, sólové predstavenia a tematické skupinové tvorby, sprievodným programom bolo predstavenie spolupráce filmu a nových interaktívných médií.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *